19. 11. 2019

Vzdělávání v denní praxi

Okresní hospodářská komora v Hodoníně získala více než dvaceti milionovou dotaci. Za tyto prostředky chce proškolit více než 500 zaměstnanců členských firem, kteří jsou hlavní cílovou skupinou tohoto projektu.

V dubnu 2019 odstartoval nový tříletý projekt, jehož je Okresní hospodářská komora realizátorem. Projekt nese název „Vzdělávání v denní praxi“ a je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Hodonín – Okresní hospodářská komora v Hodoníně získala více než dvaceti milionovou dotaci. Za tyto prostředky chce proškolit více než 500 zaměstnanců členských firem, kteří jsou hlavní cílovou skupinou tohoto projektu. „Školení pracovníků povede ke zvýšení odborné úrovně znalostí, dovedností a kompetencí pracovníků s požadavky trhu práce, “ řekl ředitel Okresní hospodářské komory v Hodoníně Michal Švagerka.  Díky kurzům se podle něj významně prohloubí odborné dovednosti pracovníků na všech pozicích od dělnických i administrativních profesí, až po nižší, střední i vrcholový management. Projekt se také zaměřuje na zapojení rizikovějších skupin pracovníků do vzdělávání, což má za cíl zvýšit adaptabilitu těchto osob do pracovního prostředí.

Zapojené firmy si mohou vybírat ze šesti okruhů aktivit, které skýtají velice bohatou nabídku kurzů, kterých se mohou zaměstnanci účastnit. Školit se mohou například v IT dovednostech, které zahrnují základní programy jako Word nebo Excel, ale také projekční programy, jako AutoCAD. Mezi vzdělávací aktivity patří i účetní a ekonomické kurzy, manažerské dovednosti, technické a jiné vzdělávání, které ocení hlavně zaměstnanci ve výrobě. Dále také jazykové kurzy, o které je podle očekávání velký zájem.  „Firmám plánujeme školení dle skutečných potřeb, aby samotná realizace byla pro jejich zaměstnance efektivní“ uvedla hlavní realizátorka projektu Markéta Kostelecká.

Kurzy budou vedeny zkušenými školiteli z našeho regionu, kteří jsou opravdovými špičkami ve svém oboru, což zajistí profesionální přístup a také efektivnost jednotlivých školení.

ラブドール