13. 11. 2023

Veletrh pracovních příležitostí 2023

Další veletrh pracovních příležitostí se uskutečnil v prostorách Domu kultury v Hodoníně. První listopadový čtvrtek si našlo cestu na veletrh téměř 950 návštěvníků.

Veletrh pracovních příležitostí 2023 s rekordním počtem návštěvníků

Další veletrh pracovních příležitostí se uskutečnil dne 2. listopadu 2023 v prostorách Domu kultury v Hodoníně. Ve čtvrteční den si našlo cestu na veletrh téměř 950 návštěvníků z řad studentů závěrečných ročníků středních škol a učilišť, uchazečů o zaměstnání i široké veřejnosti. Doprovodný program ve formě odborných přednášek na téma „Jak zaujmout a získat práci snů“ byl tentokrát pod taktovkou lektorky a koučky Mgr. Evy Hoškové.

Celkově se na veletrhu představilo devatenáct firem, tedy významných vystavovatelů z celého regionu. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo uspořádat tuto významnou akci. Velmi nás potěšil zájem z řad široké veřejnosti a množství návštěvníků, uchazečů o zaměstnání, kteří migrují na trhu práce.“ uvádí ředitelka OHK Hodonín, Mgr. Markéta Kostelecká, za hlavního organizátora Veletrhu pracovních příležitostí 2023.

V rámci doprovodného programu se zájemci mohli dozvědět, jak se co nejlépe připravit na výběrové řízení, nebo si mohli vytvořit osobní portfolio v aplikaci Start iD. Celým dnem provázel hodonínský moderátor Matěj Motyčka, uvádějící „Potěšilo mne, že doprovodný program na letošním veletrhu 2023 byl poutavý a zajímavý. Na většině přednášek se dostavil hojný počet zájemců.“

Současně proběhlo při veletrhu i další podnikatelské setkání za účasti starosty města Hodonína, Libora Střechy a ředitele ÚP-PKM Hodonín Ing. Radka Hořáka, kde byly prezentovány například dotační možnosti spolupráce mezi školami a firmami. „Jsme rádi, že jsme mohli propojit i tuto možnost. Příležitosti ke spolupráci vidíme v mnoha ohledech, tak snad se podaří je přetavit i v praxi,“ dodává Ing. Luděk Šebesta, předseda představenstva OHK Hodonín.

Situace na trhu práce je mnoho let podobná, a i letos se na veletrhu objevily společnosti, které se jej zúčastnily úplně poprvé. „Je dobře, že firmy využívají tento nástroj a uvědomují si, jak je přínosný z hlediska náborování, budování image, PR a interakce s veřejností. S přípravou na veletrh a průběhem akce pomáháme vystavovatelům v rámci našeho pravidelného informačního semináře. Myslím si, že vše letos klaplo na jedničku,“ raduje se Kostelecká, ředitelka OHK Hodonín.

Mezi vystavovateli byly společnosti jako FOSFA, Karel Kaňák, Groz-Beckert Czech, Munters Czech, LISI AUTOMOTIVE Form, TIREX AUTOPLACHTY, Linde Material Handling, MSO Servis, Stavební firma PLUS, VAG, Zlomek a další. „Standardně se snažíme mít bohatou nabídku pro návštěvníky veletrhu. Každým rokem vytváříme průřez pracovním trhem, byť to v našem regionu není nejjednodušší,“ hlásí pořadatelé veletrhu. Spolupořadatelé veletrhu byli město Hodonín, ÚP-PKM Hodonín, TVS, Nové Slovácko, rádio JIH a další.

Spousta zájemců o práci si na akci přinesla životopis nebo firmám zanechali své kontakty.  „Snažili jsme se připravit co nejzajímavější den pro všechny návštěvníky veletrhu. Dle zpětné vazby získaly firmy desítky kontaktů na potenciální zaměstnance. To nás moc těší, a i do budoucna nám dává smysl pořádat tento náborovo-marketingový projekt,“ dodává Kostelecká, ředitelka OHK Hodonín k veletrhu.

„Byla to velmi dobře zorganizovaná a opravdu povedená akce. Z pohledu vystavovatele oceňujeme perfektní zázemí a servis, který nám byl dopřán, velmi dobře byla naplánovaná účast a časové rozložení skupin studentů.“ doplnila Martina Šafaříková z oddělení rozvoje a vzdělávání společnosti Groz-Beckert Czech s.r.o., závod Lužice, našeho významného zaměstnavatele v regionu.

Další veletrh je naplánován na 10. října 2024. Více informací o veletrhu a vystavovatelích mohou zájemci najít na webu www.ohkhodonin.cz

 

ラブドール