14. 1. 2020

Nizozemský Groningen hostil mezinárodní seminář v rámci projektu E-COOL

V termínu od 27. do 28. listopadu 2019 hostil nizozemský Groningen mezinárodní seminář na podporu podnikavosti mladých lidí.

Seminář se uskutečnil v rámci projektu E-COOL, jehož partnerem je i Jihomoravský kraj. Do projektu je zapojeno 10 partnerů z různých evropských regionů. Hlavním cílem projektu je zlepšit efektivitu regionální politiky při podpoře podnikatelského ducha u mladých lidí, přispět k budoucímu hospodářskému rozvoji a zvýšit konkurenceschopnost EU.

První den semináře proběhly příklady dobré praxe z regionů Regional Development Fund on behalf of Region of Attica z Řecka, Jihomoravský kraj (ČR), Puglia region (Itálie) a Zemgale Planning Region (Lotyšsko)

Druhý den byly na řadě regiony: Chamber of Commerce of Seville (Španělsko) Ministry of Economy (Chorvatsko) Devon County Council (Velká Británie) Harghita County Council (Rumunsko). Na závěr dvoudenního semináře proběhla prohlídka technického inovačního centra v Groningenu a také prohlídka bývalého cukrovaru, který nyní slouží pro vzdělávací a bytové účely.

Více informací o projektu naleznete ZDE >>>

ラブドール