29. 10. 2020

Moravia Systems, a.s.

Moravia Systems a.s. je významným dodavatelem průmyslových armatur

Moravia Systems a.s. je významným dodavatelem průmyslových armatur, potrubí a potrubního uložení nejen v České republice, ale také na Slovensku a v dalších zemích.

Nabídka produktů a navazujících servisních služeb pokrývá potřeby malých, středních i velkých investičních, stavebních a montážních firem v energetickém, chemickém a petrochemickém průmyslu, plynárenství, vodárenství a dalších oborech. Zákazníci mohou vybírat ze širokého sortimentu ventilů, šoupátek, kulových kohoutů, klapek, nožových šoupátek, pojistných ventilů, přírub, trubek, fitinek, potrubních závěsů a podpěr.

Společnost Moravia Systems na českém a slovenském trhu exkluzivně zastupuje renomované světové výrobce armatur, např. značky Ashcroft, Consolidated, Masoneilan, Persta či Sigeval, a část prodejního sortimentu také vyrábí ve vlastním průmyslovém areálu ve Vracově.  Rovněž poskytuje autorizovaný záruční a pozáruční servis, diagnostiku a preventivní údržbu armatur za účelem prodloužení jejich životnosti. Od roku 2010 je členem celosvětové sítě certifikovaných opravárenských center pro regulační a pojistné ventily MARC/GTC.

Inženýringové a projekční služby společnosti se specializují na základní a prováděcí projekty technologických zařízení, výpočty potrubí, projekty potrubních tras a návrhy uložení potrubí. Na základě dvacetileté zkušenosti v oblasti projektování potrubí a hluboké znalosti problematiky spolehlivosti potrubních systému navrhli inženýři společnosti vlastní sortiment podpěr, vedení a závěsů potrubí, ze kterých je možné sestavit uzel uložení potrubí pro každý reálný případ. Moravia Systems vyrábí nejen typové komponenty potrubního uložení vlastní konstrukce, ale také navrhuje, vyrábí a dodává sestavy uložení potrubí na zakázku. Zákazníky tak tvoří průmyslové podniky nejen u nás, ale také v zemích jako je Thajsko nebo Írán.  

Probíhající pandemie koronaviru významně ovlivňuje životy lidí a představuje zatěžkávací zkoušku pro většinu průmyslových odvětví. Společnost Moravia Systems zatím i ve ztížených pracovních podmínkách a složité situaci plně funguje.

„Musím poděkovat všem zaměstnancům, kteří svým zodpovědným přístupem dokázali udržet společnost v plném provozu, a tím zajistit podporu našim zákazníkům“, říká Tomáš Medek, MBA, výkonný ředitel Moravia Systems a.s. „Současný stav ovlivní trh ještě daleko více, než si teď dokážeme představit. Já však doufám, že krize a propad hospodářství narovná stav v oblasti spotřeby a pomůže přežít firmám, které jsou založeny na kvalitě produktů, nikoliv těm, které dlouhodobě sázejí na low-cost princip. Osobně tuto situaci vnímám jako obrovskou příležitost k posílení postavení naší společnosti na trhu“, dodává. 

www.moraviasystems.cz

ラブドール