4. 8. 2022

Izolex slaví narozeniny

Jihomoravská společnost z Čejče IZOLEX Moravia, spol. s r.o. patří k předním izolatérským společnostem v ČR.

Jihomoravská společnost z Čejče IZOLEX Moravia, spol. s r.o. patří k předním izolatérským společnostem v ČR. Během svého dvacetiletého působení na trhu pokryla více než 2mil. m2 střešních ploch. Na prahu třetího desetiletí své existence rozšiřuje svou působnost i na trhu zelených střech a konstrukcí pro fotovoltaiku.

Začátky byly krušné. Pár rukou. Díra na trhu. Shánění zakázek a budování jména a renomé. „Na začátku jsem chtěl vybudovat něco funkčního. Záleželo mi na tom, abychom dělali věci jinak. Jinak než se dělaly a jak jsem je dělat nechtěl. Bylo těžké sehnat prostory, peníze, pamatuji si, jak jsme dělali ve dne v noci. Na výjezdech. Spousta našich zaměstnanců si to pamatuje a sem tam s úsměvem na toto období nakonec vzpomínáme, i když tenkrát to moc úsměvné nebylo,“ dodává k začátkům společnosti její zakladatel a jednatel, Jiří Gazaň.

Společnost rostla s poptávkou a dobrými referencemi, šíří nabízených služeb, a také servisem, který patří k top produktům firmy. „Vždy si stojíme za naší prací. Když něco uděláme, nebojíme se slíbit takovou záruku na dílo, o které víme, že jsme schopni dodržet. Pokud má někdo problém nabízíme i servisní službu 24/7. Věříme našemu řemeslu a našim lidem,“ dodává odhodlaně Gazaň.

Společnost našla postupem doby své sídlo ve starém mlýnu v Čejči na jihu Moravy. Postupně se z rodinných domků dostávala k větším a větším projektům, až po skladovací halu jako Lidl Buštěhrad, Amazon Kojetín, Panattoni Parky, Contera Park Hrušov nebo speciální projekt Pragovka ve Vysočanech, ČSOB Hradec Králové nebo Slovany Plzeň. „Vše má svůj vývoj. Tak jak jsme si museli projít jednotlivými fázemi vývoje, vrcholy a pády. Tak se na nás také nabalovaly projekty a jejich velikost. Vždy jsem říkal, že rosteme tak rychle, jak rostou naši lidé, což dokládají nejrůznější cechovní zkoušky a certifikáty. Velmi si cením přístupu našich zaměstnanců a vážím si vybudované role na trhu,“ má radost Jiří Gazaň, který si sám prošel mnoha stavbami a i nyní je připraven v případě potřeby zaskočit „na střechu“.

V současné chvíli se začíná společnost čím dál více specializovat na projekty spojené s realizací zelených střech. O tom svědčí i zbudování externího showroomu v areálu v Hovoranech. „Vytvořili jsme si vlastní předváděcí plochu vzorových modulů zelených střech. Jsou zde vidět vzorky skladeb a systémových řešení od různých dodavatelů.  Máme i vlastní systém „lehké střechy“, který je vhodný na konstrukce, kde nemůže klient mít velké zatížení. Díky vzorovým modulům můžeme klientovi ukázat nejrůznější možnosti a vybrat pro něj správnou variantu. Jinými slovy jsme dnes schopni ukázat nejrůznější řešení zelené střechy a udělat návrh dle představ a jakýchkoliv přání a požadavků klienta,“ představuje novinku Gazaň.

Ruku v ruce se současnou situací jde i rozšíření v oblasti instalace solárních panelů na ploché střechy. Ty získávají v poslední době čím dál větší prostor a popularitu. „Investice do střešních fotovoltaických elektráren jsou založeny na finanční prognóze a životnosti minimálně 20-25 let. Aby se maximalizovala návratnost, musí být střešní systém schopen udržet fotovoltaickou instalaci alespoň po tuto dobu. Zda je střecha vhodná pro instalaci fotovoltaického systému závisí na její geografické poloze, zastínění, rezervě nosné střechy, druhu použité tepelné izolace, hydroizolace a jejím konstrukčním stavu. V případě, že střešní skladba nesplňuje požadavky na instalaci FV systémů, je nutné provést její úpravu před instalací FV. Proto je

dobré se seznámit s podmínkami aplikace FV na střeše dle zvolené střešní krytiny. I toto poradenství samozřejmě našim klientům a partnerům poskytujeme. Ve fotovoltaice vidíme velkou budoucnost,“ uzavírá budoucnost své společnosti Gazaň.

A co by zakladatel společnosti přál do dalších let? „Návrat ke stabilitě, postupnou prosperitu a růst. Spoustu spokojených zaměstnanců a partnerů. Věřím, že se nám to společně povede,“ přeje na dálku Izolexu, Jiří Gazaň.

Hlavním oborem činnosti společnosti je dodávka a montáž kompletních skladeb střešních plášťů plochých a zelených střech, včetně souvisejících klempířských výrobků, a spodních izolací. Nabízí také provedení pokládky trapézových plechů a opláštění budov. Těmito činnostmi se její zaměstnanci zabývají od roku 1997 a dokáží poskytnout svým partnerům dlouholeté know-how. Od roku 2007 nabízí i pronájem teleskopických manipulátorů. Více informací o společnosti IZOLEX Moravia najdete na www.izolex.cz.

Jiří Gazaň, jednatel
default

ラブドール