7. 5. 2021

Aktuální informace – COVID 19

Od 10. května mohou otevřít všechny obchody a zbývající služby, o otevření např. zahrádek restaurací chce kabinet definitivně rozhodnout v příštím týdnu.

Od 10. května mohou otevřít všechny obchody a zbývající služby, o otevření např. zahrádek restaurací chce kabinet definitivně rozhodnout v příštím týdnu. 

Podpůrný program Covid 2021 vláda prodloužila do 9. května, Covid Nepokryté náklady pak do 31. května. Z dotačního projektu Covid 2021 mohou podnikatelé čerpat podporu ve výši 500 Kč za zaměstnance a den. Prostřednictvím Covidu Nepokryté náklady kryje stát až  60 % nákladů do max. výše 40 mil. Kč.

Prodlouží se i kompenzační bonus. Plošné covidové programy nelze kombinovat s kompenzačním bonusem, jehož platnost kabinet na svém jednání prodloužil také. Příspěvek až 1 000 Kč denně se týká OSVČ, společníků malých s.r.o. a pracovníků na dohody. Finanční správa bude kompenzace nově vyplácet i za měsíc květen.

Do mateřských škol se mohou od pondělí vrátit všechny děti
. Ve všech krajích se také obnoví rotační výuka pro žáky druhých stupňů základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Premiér Andrej Babiš sdělil, že chce návrat všech žáků a studentů do škol bez rotace od poloviny května.

Zdroj: Hospodářská komora ČR

ラブドール