11. 11. 2022

Job Day Hodonín s rekordním počtem vystavovatelů

Další veletrh pracovních příležitostí se uskutečnil v prostorách Domu kultury v Hodoníně. Říjnový čtvrtek si našlo cestu na Job Day téměř 800 návštěvníků.

Další veletrh pracovních příležitostí se uskutečnil v prostorách Domu kultury v Hodoníně. Říjnový čtvrtek si našlo cestu na Job Day téměř 800 návštěvníků. Doprovodný program poradil, jak napsat životopis a připravit se na pohovor.

Generálním partnerem veletrhu byla společnost Future Farming s.r.o., mezi vystavovateli se objevily společnosti AMIKOV, Armáda ČR, Česká pošta, FOSFA, COOP Jednota spotřební družstvo Hodonín, Lepší práce, Linde Material Handling, Lisi Automotive, Mahle, MND a.s., Munters, Norma Czech, Policie ČR, Project Controls, Stavební firma Plus, Šroubárna Kyjov, Candy Plus, Unikov Steel spol. s r.o. a další. „S počtem vystavovatelů a nabídkami práce jsme nadmíru spokojeni. Dvě třetiny vystavovatelů se vrátili, což je pro nás skvělá vizitka,“ dodává hlavní organizátor veletrhu Job Day Hodonín ředitel OHK Hodonín Mgr. Michal Švagerka, MBA, LLM.

V rámci doprovodného programu se představila společnost Future Farming, která představila svou společnost a možnosti spolupráce. Její jednatel seznámil širokou veřejnost s oborem aquaponie a rozšiřováním těchto farem. Odbornou část veletrhu zajistila Okresní hospodářská komora. Tato část se zabývala přípravou na pohovory a změnami v procesu náborování. Celým dnem provázel známý hodonínský moderátor Matěj Motyčka. „Jsme moc rádi, že byl doprovodný program poutavý a zajímavý. Na většině přednášek se dostavilo dost zájemců,“ uvádí spokojeně Švagerka.

Situace na trhu práce je celkem napjatá, a tak účast na veletrhu využilo i mnoho nových vystavovatelů, kteří se na veletrhu představily úplně poprvé. I přesto vidí členové Okresní hospodářské komory spoustu příležitostí pro uplatnění a místem, kde je zájemci mohou hledat je i projekt veletrhu.  „Je dobře, že firmy využívají i tento nástroj.  Většina firem si neuvědomuje, jak dobrý nástroj z hlediska náborování, budování image, PR a interakce to je. Snažíme se dlouhodobě o změnu náhledu na podobnou akci a po letošním veletrhu mohu zodpovědně prohlásit, že to pomalu, ale jistě funguje,“ dodává Švagerka.

Všichni návštěvníci si mohli navíc zdarma prokonzultovat své životopisy a vytisknout si je. „Snažili jsme se připravit co nejzajímavější den pro všechny návštěvníky. Věříme, že mnoho firem našlo aspoň pár zajímavých uchazečů o práci,“ doplňuje Tomáš Synek, manažer veletrhu.

„Bylo osvěžující setkat se s mladými lidmi a prezentovat jim naše moderní pracovní pozice. Zároveň jsme si uvědomili, jak důležité je podobné akce pořádat a navštěvovat. Kvalitní nábor zaměstnanců je tímto způsobem mnohem efektivnější než konvenční způsoby náborů. Hodonínská akce byla příjemná a dobře zorganizovaná,“ dodává jednatel společnosti Future Farming, Michal Fojtík.

Další veletrh je naplánován na 19. října 2023. Více informací o veletrhu a vystavovatelích mohou zájemci najít na webu www.ohkhodonin.cz.

ラブドール