Okresní hospodářská komora HODONÍN

Vyhlášení programu ICT V PODNICÍCH

Informace o výzvách v programu ICT v podnicích, který součástí Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) pro období 2007-2013. Dne 2. 12. 2011 bylo vyhlášeno prodloužení 3. Výzvy k programu ICT v podnicích. Příjem elektronických registračních žádostí o poskytnutí dotace bude zahájen 16. ledna 2012 prostřednictvím internetové aplikace eAccount a ukončen bude nejpozději 17. února 2012.

Nový režim na pomoc MSP pro přístup k financím na výzkum a inovace

Evropská komise zveřejnila společně s Evropskou investiční bankou v pondělí 5. prosince plán na zavedení nového záručního nástroje pro inovativní malé a střední podniky (MSP).

Daňový kalendář pro rok 2012

Zákonné lhůty plnění daňových povinností v roce 2012. Daňový kalendář pro rok 2012 vyjmenovává termíny pro podávání daňových přiznání a odvodů pro daně z příjmů, daň z přidané hodnoty, spotřební daně, daň silniční, daň z nemovitostí i daně energetické.

FIRMY Z HODONÍNSKA OPĚT ÚSPĚŠNÉ

Po úspěchu uměleckého kováře Jiřího Skřivánka z Veselí nad Moravou v soutěži Živnostník roku 2011 Jihomoravského kraje se okres Hodonín dočkal dalších podnikatelských úspěchů. Minulý týden převzaly čtyři firmy z našeho okresu ocenění "Spokojený zákazník Jihomoravského kraje." Držitelé ocenění se takto mohou prezentovat po další dva roky.

Tisková zpráva z „První regionální konference cestovního ruchu na Hodonínsku“,

Motto a hlavní cíl konference: "Rozvoj cestovního ruchu je možný jen za předpokladu pravidelné komunikace mezi aktéry cestovního ruchu, aktivní spoluprácí mezi obcemi, regiony a také podnikateli v cestovním ruchu

Briefing 14. prosince 2011

Ve středu 14. prosince 2011, od 10.00 hodin, se koná briefing, pořádaný v rámci projektu „Vytvorenie slovensko-českého klastra pre podporu inovatívnych technológií v cezhraničnom regióne“. Briefing proběhne v sídle Krajské hospodářské komory Jihomoravského kraje v Brně, Dvořákova 14, 1. patro. Účastníci setkání budou seznámeni s realizovanými aktivitami projektu a nabídkou služeb brněnského „Marketinkového a informačního centra“.

Televizní kampaň podpoří zájem o technické vzdělání

Ministerstvo průmyslu a obchodu pomáhá řešit nedostatek technických specialistů na pracovním trhu.

Podnikatelé vyčerpali už čtvrtinu evropských peněz

Přes 25 miliard korun už získali čeští podnikatelé a živnostníci z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI). Na svých účtech tak mají už víc než jednu čtvrtinu z celého operačního programu, který dohromady nabízí na 90 miliard korun.

Ochrana výnosů spotřební daně vyvolala diskusi

Cesta k vyšším příjmům státního rozpočtu nevede přes neustálé zvyšování spotřebních daní, ale přes důslednější výběr a potlačování daňových úniků. To se neobejde bez spolupráce státu s podnikatelskou sférou. Tak by se dal shrnout výsledek semináře "Ochrana výnosů spotřební daně", který dne 24. listopadu 2011 uspořádala Hospodářská komora ČR společně s Rozpočtovým výborem Poslanecké sněmovny ČR.

Vyhlášení programu ROZVOJ - Investujte do technologií!

Využijte jednu z posledních možností a investujte do moderního technologického vybavení ve vaší firmě. Dotační program umožňuje pořídit dlouhodobý hmotný majetek – stroje a zařízení včetně softwaru zajišťujícího jejich funkčnost a dlouhodobý nehmotný majetek – patentové licence související s nákupem těchto strojů a zařízení.

Kraj nadále pomáhá socioekonomicky slabším mikroregionům

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 24. listopadu 2011 vzala na vědomí naplňování systémového přístupu k rozvoji socioekonomicky slabších mikroregionů Jihomoravského kraje a souhlasila s dalším postupem při jejich rozvoji.

Setkání s ministrem Kubou u jednoho stolu

Ministr průmyslu a obchodu, Svaz průmyslu a dopravy a Hospodářská komora budou při podpoře českých výrobců a exportérů postupovat společně

Zajímají Vás inovace v průmyslu? Jestliže ano, čtěte dále !

Zveme Vás k účasti na největším rakouském veletrhu průmyslových technologií a inovací - VIENNA-TEC 2012. Tento veletrh se koná jednou za 2 roky tak nepropásněte svoji šanci.

Vzdělávání pro zaměstnavatele v průmyslu II.

Dne 27.10.2011 zahájila OHK Hodonín zadávací řízení na dodavatele kurzů pro vzdělávání pro 21 zapojených subjektů ze zpracovatelského průmyslu.

SmartEmailing - nejoblíbenější služba pro hromadné rozesílání e-mailů

EmailAcademy učí firmy a podnikatele, jak díky chytrým technikám e-mail marketingu více pomáhat a prodávat. Bez spamu.

OHK Hodonín uspořádala úspěšný seminář

V úterý 25. října 2011 ve školící místnosti OHK Hodonín proběhl úspěšný seminář na téma "Jak správně administrovat dotační projekt"

Portál INDUSTRY Business Network

Portál INDUSTRY Business Network nabízí bezplatnou registraci a prezentaci Vaši společnosti díky které si vylepšíte pozici v internetových vyhledávačích.

Krajská rada vyhlásila čtvrtý ročník přehlídky České ručičky

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 6. října 2011 vyhlásila 4. ročník přehlídky České ručičky pro školní rok 2011/2012. Hospodářská komora České republiky je spoluvyhlašovatelem této přehlídky.

kooperačnú akciu ELOSYS 2011

BIC Group spoločne so Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou Vás pozývajú na KOOPERAČNÚ AKCIU ELOSYS 2011, ktorá sa uskutoční 12. októbera 2011, EXPO CENTER Trenčín

Okresní hospodářská komora Hodonín zorganizovala studijní stáž do Španělska

V rámci programu celoživotního je "Program Leonardo da Vinci" zaměřen na výukové a vzdělávací potřeby osob, které se podílí na odborném vzdělávání a odborné přípravě na jiné než vysokoškolské úrovni. Cílen je i na instituce a organizace nabízející nebo podporující vzdělávání.