Okresní hospodářská komora HODONÍN

Tisková zpráva z „První regionální konference cestovního ruchu na Hodonínsku“,

Motto a hlavní cíl konference: "Rozvoj cestovního ruchu je možný jen za předpokladu pravidelné komunikace mezi aktéry cestovního ruchu, aktivní spoluprácí mezi obcemi, regiony a také podnikateli v cestovním ruchu

Briefing 14. prosince 2011

Ve středu 14. prosince 2011, od 10.00 hodin, se koná briefing, pořádaný v rámci projektu „Vytvorenie slovensko-českého klastra pre podporu inovatívnych technológií v cezhraničnom regióne“. Briefing proběhne v sídle Krajské hospodářské komory Jihomoravského kraje v Brně, Dvořákova 14, 1. patro. Účastníci setkání budou seznámeni s realizovanými aktivitami projektu a nabídkou služeb brněnského „Marketinkového a informačního centra“.

Televizní kampaň podpoří zájem o technické vzdělání

Ministerstvo průmyslu a obchodu pomáhá řešit nedostatek technických specialistů na pracovním trhu.

Podnikatelé vyčerpali už čtvrtinu evropských peněz

Přes 25 miliard korun už získali čeští podnikatelé a živnostníci z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI). Na svých účtech tak mají už víc než jednu čtvrtinu z celého operačního programu, který dohromady nabízí na 90 miliard korun.

Ochrana výnosů spotřební daně vyvolala diskusi

Cesta k vyšším příjmům státního rozpočtu nevede přes neustálé zvyšování spotřebních daní, ale přes důslednější výběr a potlačování daňových úniků. To se neobejde bez spolupráce státu s podnikatelskou sférou. Tak by se dal shrnout výsledek semináře "Ochrana výnosů spotřební daně", který dne 24. listopadu 2011 uspořádala Hospodářská komora ČR společně s Rozpočtovým výborem Poslanecké sněmovny ČR.

Vyhlášení programu ROZVOJ - Investujte do technologií!

Využijte jednu z posledních možností a investujte do moderního technologického vybavení ve vaší firmě. Dotační program umožňuje pořídit dlouhodobý hmotný majetek – stroje a zařízení včetně softwaru zajišťujícího jejich funkčnost a dlouhodobý nehmotný majetek – patentové licence související s nákupem těchto strojů a zařízení.

Kraj nadále pomáhá socioekonomicky slabším mikroregionům

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 24. listopadu 2011 vzala na vědomí naplňování systémového přístupu k rozvoji socioekonomicky slabších mikroregionů Jihomoravského kraje a souhlasila s dalším postupem při jejich rozvoji.

Setkání s ministrem Kubou u jednoho stolu

Ministr průmyslu a obchodu, Svaz průmyslu a dopravy a Hospodářská komora budou při podpoře českých výrobců a exportérů postupovat společně

Zajímají Vás inovace v průmyslu? Jestliže ano, čtěte dále !

Zveme Vás k účasti na největším rakouském veletrhu průmyslových technologií a inovací - VIENNA-TEC 2012. Tento veletrh se koná jednou za 2 roky tak nepropásněte svoji šanci.

Vzdělávání pro zaměstnavatele v průmyslu II.

Dne 27.10.2011 zahájila OHK Hodonín zadávací řízení na dodavatele kurzů pro vzdělávání pro 21 zapojených subjektů ze zpracovatelského průmyslu.

SmartEmailing - nejoblíbenější služba pro hromadné rozesílání e-mailů

EmailAcademy učí firmy a podnikatele, jak díky chytrým technikám e-mail marketingu více pomáhat a prodávat. Bez spamu.

OHK Hodonín uspořádala úspěšný seminář

V úterý 25. října 2011 ve školící místnosti OHK Hodonín proběhl úspěšný seminář na téma "Jak správně administrovat dotační projekt"

Portál INDUSTRY Business Network

Portál INDUSTRY Business Network nabízí bezplatnou registraci a prezentaci Vaši společnosti díky které si vylepšíte pozici v internetových vyhledávačích.

Krajská rada vyhlásila čtvrtý ročník přehlídky České ručičky

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 6. října 2011 vyhlásila 4. ročník přehlídky České ručičky pro školní rok 2011/2012. Hospodářská komora České republiky je spoluvyhlašovatelem této přehlídky.

kooperačnú akciu ELOSYS 2011

BIC Group spoločne so Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou Vás pozývajú na KOOPERAČNÚ AKCIU ELOSYS 2011, ktorá sa uskutoční 12. októbera 2011, EXPO CENTER Trenčín

Okresní hospodářská komora Hodonín zorganizovala studijní stáž do Španělska

V rámci programu celoživotního je "Program Leonardo da Vinci" zaměřen na výukové a vzdělávací potřeby osob, které se podílí na odborném vzdělávání a odborné přípravě na jiné než vysokoškolské úrovni. Cílen je i na instituce a organizace nabízející nebo podporující vzdělávání.

T-mobile vyhlašuje Rozjezdy pro začínající podnikatele

Společnost T-Mobile vyhlásila 1. ročník soutěže podnikatelských začátečníků Rozjezdy. Záštitu nad soutěží přijali podnikatelé Radim Jančura a Linda Vavříková. T-Mobile podpoří startující podnikatele nejen službami, ale i předáním know-how a odbornými konzultacemi.

Tisková zpráva

Prezident HK ČR: Malým a středním podnikům pomůže omezení byrokracie, větší vymahatelnost práva, předvídatelnost a transparentnost

Služby informačního a marketingového centra klastru pro podporu inovačních - zelných technologií

"Krajská hospodářská komora Jihomoravského kraje nabízí podporu v oblasti inovačních - zelených technologií."

Stát kašle na učňovské školství, řemeslo vymírá

Na českém pracovním trhu prý ubývá lidí, které by firmy potřebovaly. Zatímco loni pociťovalo počet vhodných pracovníků na trhu jako dostatečný 63 procent podniků, letos to je už jenom 52 %. Naopak podíl firem, podle nichž je potřebných pracovních sil nedostatek, stoupl o pět procentních bodů na 32 %.