Okresní hospodářská komora HODONÍN

Podnikatelské setkání a Tenisový turnaj (čtyřhra) o putovní pohár OHK Hodonín

Odhoďte na moment svoje každodenní starosti a přijďte relaxovat a zažít mimořádný sportovní zážitek v Kruhu přátel OHK Hodonín.

Vláda schválila návrh na podporu technických oborů

Vláda na svém středečním jednání dne 24. dubna 2013 schválila návrh poslanců ODS na podporu technických oborů vycházející z výsledků jednání Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) se zástupci Hospodářské komory (HK ČR), Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR) a Fóra průmyslu a vysokých škol. Legislativní změna má zefektivnit odbornou přípravu a zvýšit kvalitu absolventů odborných škol.

Zástupci HK ČR jednali s předsedou vlády ČR

Zástupci Hospodářské komory České republiky (HK ČR) v čele s prezidentem Petrem Kuželem dnes jednali s předsedou vlády ČR Petrem Nečasem. Předmětem setkání byla podpora podnikání zejména středních a malých firem, či živnostníků.

Kyjovské Slovácko v pohybu - 6. výzva

Místní akční skupina Kyjovské Slovácko v pohybu, vyhlašuje ke dni 29. 3. 2013 výzvu příjmu Žádostí o finanční pomoc v rámci opatření IV. 1. 2. Programu rozvoje venkova ČR na období 2007-2013 - Realizace místní rozvojové strategie - na projekty realizované v rámci SPL „Kyjovské Slovácko v pohybu“

Předseda představenstva OHK Hodonín získal ocenění Řádu Zlatého Vavřínu

Ve středu 3. dubna 2013 ocenila Hospodářská komora České republiky "Řádem Vavřínu" osobnosti, které významně přispívají k bohatství a úrovni nejen naší společnosti. Ocenění Řádu Zlatého Vavřínu obdržel i podnikatel a předseda představenstva OHK Hodonín Ing. Luděk Šebesta.

Firma pronikne na cizí trh, krajan si vydělá

Zbrusu nová služba ŽIJEME V ZAHRANIČÍ.cz je určena malým a středním firmám, které si chtějí bez zbytečné byrokracie usnadnit vstup na mezinárodní trhy. Tento originální projekt totiž dává českým podnikatelům k dispozici jedinečnou síť kontaktů, která jim pomůže efektivně prověřit exportní příležitosti či posílit jejich stávající obchodní pozici v zahraničí. Služba současně nabízí českým občanům žijících v cizině zajímavou možnost k novému druhu podnikání či přivýdělku.

JIC zdarma zastoupí firmy na zahraničních veletrzích

Chcete, aby se o vaší firmě dozvěděli v zahraničí? Potřebujete se prezentovat na odborných konferencích či výstavách a nemáte čas být osobně na všech odborných akcí? Využijte službu "remote promotion", která vám umožní prezentovat Vás a vaše výsledky či produkty, a to bez vaší osobní fyzické přítomnosti. Pro firmy se sídlem či pobočkou v Jihomoravském kraji nabízí tuto službu zdarma Jihomoravské inovační centrum.

Nový projekt OHK Hodonín zaměřený na zahraniční odborné stáže pro studenty středních odborných škol

Tisková zpráva o průběžné realizaci projektu.

Komorová síť HK ČR je partnerem pro podnikání v regionech

Petr Kužel, prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR), přijal pozvání na 3. zasedání Rady Asociace krajů ČR, kde byla jasně potvrzena významná pozice krajských, regionálních a okresních hospodářských komor, které hrají nenahraditelnou roli při rozvoji a podpoře podnikatelského prostředí v celé ČR. Zasedání Rady Asociace krajů ČR se dnes zúčastnil i předseda vlády Petr Nečas.

Inovační vouchery slaví pět let, letošní výzva startuje 13. března

Inovační vouchery již pátý rok jednoduchou a účinnou formou podporují inovační podnikání i uplatnění výsledků výzkumu v praxi. Úspěšný projekt odbourává nedůvěru mezi firmami a vědci. Letos na něj město Brno vyčlenilo opět 4 miliony korun

Co je ten email marketing?

Přibližně před rokem a půl se u nás začalo výrazně zvedat povědomí o email marketingu… což byl pojem, který u nás do té doby znalo jen několik zasvěcených podnikatelů a marketérů.

Ekologická likvidace biologických odpadů

Víte, že biologický odpad můžete likvidovat pomocí kalifornských žížal na vermikompost, který následně můžete využít jako ekologické hnojivo v zemědělství, parcích, vinicích a dalších plochách?

Zákon o daních z příjmů a novinky pro rok 2013

OHK Hodonín si Vás dovoluje pozvat na tento zajímavý seminář. Lektorem je dlouholetý odborník a daňový poradce Ing. Jiří Klíma. Neváhejete a ještě dnes se přihlaste na tento seminář. Těšíme se na Vaši účast.

„Biznis protokol ako súčasť firemnej kultúry“

Trnavská regionálna komora SOPK, hlavní partner projektu "Inovácie a medzinárodny obchod (IMO) v SR a ČR" Vás pozýva na odborný seminár - softskills:

Zúčastněte se mezinárodního strojírenského veletrhu Mach-Tool v Poznani

Projekt: "Inovácie a medzinárodný obchod (IMO) v SR a ČR“, Operační program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007-2013

Jak zvládat stres?

Reakcí každého člověka na zátěž je stres. Pokud stres nevhodně zpracujeme, jeho důsledky se mohou odrazit na zhoršení vztahů uvnitř firmy, snížení výkonu člověka a také na zhoršení jeho zdraví.

Stáže ve firmách - vzdělávání praxí

Dovolujeme si Vás tímto pozvat na setkání za účelem seznámení s projektem "Stáže ve firmách - vzdělávání praxí", pořádané Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Hodonín.

Vzdělávací seminář - Cestovní ruch na Hodonínsku

Okresní hospodářská komora Hodonín ve spolupráci se Společenstvem podnikatelů v cestovních ruchu okresu Hodonín Vás po ukončení turistické sezóny zve na vzdělávací seminář.

Zúčastněte se mezinárodního strojírenského veletrhu Hannover Messe

Projekt: "Inovácie a medzinárodný obchod (IMO) v SR a ČR“, Operační program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007-2013

Tisková zpráva

Studenti středních odborných škol z okresu Hodonín absolvovali měsíční odbornou praxi v zahraničí.