Okresní hospodářská komora HODONÍN

Jazykové kurzy pro pracovníky obchodních oddělení

Chtěli byste si zlepšit svoji angličtinu, němčinu nebo ruštinu? Neváhejte a obraťte se na naši členskou firmu MK jazykové centrum, s.r.o., která má profesionální tým zkušených lektorů, na něž se můžete 100% spolehnout.

Nabízíme Vám "Pomocnou ruku"

Jste ve výpovědi z organizačních důvodů? Končí Vám smlouva na dobu určitou? Okresní hospodářská komora Hodonín Vám nabízí "Pomocnou ruku"

Prezident HK ČR jednal s ministrem pro místní rozvoj ČR

Petr Kužel, prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR) byl dnes přijat Františkem Luklem, ministrem pro místní rozvoj ČR. V rámci dalšího jednání se zástupcem vlády Jiřího Rusnoka byla prezidentem HK ČR interpretována témata týkající se podnikání v ČR.

Dotační program Jihomoravského kraje pro začínající podnikatele pro rok 2013

Cílem programu je rozvíjet podnikatelské prostředí na území nejvíce hospodářsky postižených regionů v Jihomoravském kraji, podpořit drobné podnikatele v regionu v počáteční fázi podnikání pomocí dotace, a tím zvýšit míru zaměstnanosti obyvatelstva v kraji

HK ČR prosazuje strop poplatků na OZE z roku 2012

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) oceňuje zpracování novely zákona o podporovaných zdrojích energie, která se alespoň částečně snaží eliminovat dopad dřívějšího neuváženého politického a částečně i úřednického rozhodnutí.

HK ČR: Občanská sdružení po 1. lednu 2014

Oddělení legislativy, informací a poradenství Hospodářské komory České republiky vypracovalo shrnující dokument, který se týká občanských sdružení a změn jejich postavení a organizace po 1. lednu 2014.

Podnikatelská mise na investiční fórum do Azerbájdžánu

Informujeme Vás o plánované podnikatelské misi na investiční fórum do Azerbájdžánu. Podnikatelská mise se uskuteční ve dnech 9. - 12. září 2013 v Baku.

Projekt Města Hodonína - "Pracujte na dálku"

Projekt, na jehož realizaci získalo Město Hodonín dotaci ve výši téměř 4,5 mil. Kč je nástroj, kterým chce pozitivně působit na nepříznivý vývoj na trhu práce. Je zaměřen na podporu zaměstnanosti cílových skupin zaváděním a šířením způsobu práce na dálku. Mezi těmito cílovými skupinami jsou například osoby pečující o osobu blízkou, o závislého člena rodiny, uchazeči/ky o zaměstnání, zaměstnavatelé, ženy vracející se po rodičovské dovolené nebo péči o závislého člena rodiny na trh práce.

Chybějící praxe se sehnat dá, již 2 500 osob si ji doplnilo. Zájem o tuto formu vzdělávání rapidně stoupá.

Praha, 10. 6. 2013 - Bez práce je v České republice aktuálně více než půl milionu lidí. I přes toto nepříznivé číslo mají zaměstnavatelé stále problémy s obsazováním volných pracovních pozic. Jedním z častých důvodů je přitom nedostatek praxe v oboru. S ním se při pohovorech potýkají nakonec i samotní uchazeči, kteří tak ztrácejí motivaci.

HK ČR nabízí pomoc podnikatelům zasaženým povodní

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) nabízí pomoc svým členům z řad podnikatelů, kteří byli postiženi povodní.

Zvyšování společenské hodnoty lesů

Chtěli byste zvýšit bezpečnost návštěvníků lesů? Nebo začít s rekonstrukcí stezek pro turisty? OHK Servisní, s.r.o. Vám nabízí získat dotaci na zvyšování společenské hodnoty lesů.

Projekt OHK Hodonín zaměřený na zahraniční odborné stáže pro studenty v plném proudu

Tisková zpráva o realizaci projektu

OHK Hodonín uspořádala 6. ročník tenisového turnaje

Ve čtvrtek 23. května 2013 proběhlo v Hodoníně na tenisových kurtech TJ Sokol Hodonín další podnikatelské setkání, které uspořádala Okresní hospodářská komora Hodonín. V rámci podnikatelského setkání proběhl už 6. ročník tenisového turnaje o putovní pohár OHK Hodonín

"Slaďování rodinného a profesního života"

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín pořádá v rámci svého projektu "Zaměstnaný rodič - přínos nebo přítěž?" seminář na téma "Slaďování rodinného a profesního života"

Podnikatelské setkání a Tenisový turnaj (čtyřhra) o putovní pohár OHK Hodonín

Odhoďte na moment svoje každodenní starosti a přijďte relaxovat a zažít mimořádný sportovní zážitek v Kruhu přátel OHK Hodonín.

Vláda schválila návrh na podporu technických oborů

Vláda na svém středečním jednání dne 24. dubna 2013 schválila návrh poslanců ODS na podporu technických oborů vycházející z výsledků jednání Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) se zástupci Hospodářské komory (HK ČR), Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR) a Fóra průmyslu a vysokých škol. Legislativní změna má zefektivnit odbornou přípravu a zvýšit kvalitu absolventů odborných škol.

Zástupci HK ČR jednali s předsedou vlády ČR

Zástupci Hospodářské komory České republiky (HK ČR) v čele s prezidentem Petrem Kuželem dnes jednali s předsedou vlády ČR Petrem Nečasem. Předmětem setkání byla podpora podnikání zejména středních a malých firem, či živnostníků.

Kyjovské Slovácko v pohybu - 6. výzva

Místní akční skupina Kyjovské Slovácko v pohybu, vyhlašuje ke dni 29. 3. 2013 výzvu příjmu Žádostí o finanční pomoc v rámci opatření IV. 1. 2. Programu rozvoje venkova ČR na období 2007-2013 - Realizace místní rozvojové strategie - na projekty realizované v rámci SPL „Kyjovské Slovácko v pohybu“

Předseda představenstva OHK Hodonín získal ocenění Řádu Zlatého Vavřínu

Ve středu 3. dubna 2013 ocenila Hospodářská komora České republiky "Řádem Vavřínu" osobnosti, které významně přispívají k bohatství a úrovni nejen naší společnosti. Ocenění Řádu Zlatého Vavřínu obdržel i podnikatel a předseda představenstva OHK Hodonín Ing. Luděk Šebesta.

Firma pronikne na cizí trh, krajan si vydělá

Zbrusu nová služba ŽIJEME V ZAHRANIČÍ.cz je určena malým a středním firmám, které si chtějí bez zbytečné byrokracie usnadnit vstup na mezinárodní trhy. Tento originální projekt totiž dává českým podnikatelům k dispozici jedinečnou síť kontaktů, která jim pomůže efektivně prověřit exportní příležitosti či posílit jejich stávající obchodní pozici v zahraničí. Služba současně nabízí českým občanům žijících v cizině zajímavou možnost k novému druhu podnikání či přivýdělku.