Okresní hospodářská komora HODONÍN

Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání

Jste žák nebo student? Chcete získat praxi v obru? Zapojte se do projektu s názvem "Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání", Registrační číslo: CZ.1.04/2.1.00/99.00001

Nový přístup Čechů k pracovnímu trhu: již 4 000 nezaměstnaných věří, že díky praxi získané na stáži se jim práce bude lépe hledat.

Zůstat doma a nechodit do práce je situace většinou velmi náročná – jak finančně, tak i psychicky. Nezaměstnaný člověk je svým způsobem společensky izolován, navíc mu kvůli odmítavým reakcím od potenciálních zaměstnavatelů rapidně klesá sebevědomí. S lepší variantou než vysedávat doma a čekat na zázrak přichází projekt Stáže ve firmách, který zajistil získání často žádané praxe již 4 000 lidem z celé republiky.

ARÉNA POLITIKŮ

Krajská hospodářská komora jižní Moravy ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno si Vás dovolují pozvat na akci s názvem "Aréna Politiků"

Workshop na téma "Flexibilní formy práce"

Rádi bychom vás pozvali na workshop určený pro zaměstnavatele, který pořádá Koordinační centrum práce na dálku v Hodoníně ve spolupráci s projektem Fit for Flexi. Worshop je zaměřen na podporu flexibilních forem práce, na práci na dálku a její výhody, online práci, cloudové nástroje v praxi a další zajímavá témata.

Nový projekt OHK Hodonín zaměřený na zahraniční odborné stáže pro studenty

OHK Hodonín v roce 2013 úspěšně realizuje další z řady projektů v rámci odborných zahraničních stáží pro studenty středních odborných škol. Projekt je realizován za finanční podpory Národní agentury pro evropské vzdělávací programy NAEP v rámci programu Leonardo da Vinci - skupina IVT

Podnikanie v SRN

Trnavská regionálna komora SOPK Vás pozýva na konzultačný deň v rámci projektu Inovácie a medzinárodný obchod (IMO) v SR a ČR

Známé osobnosti hrály golf a pomohly regionu aneb jak Marek Eben přijel, viděl a zvítězil

Poslední prázdninová sobota patřila na hřišti Golf-resort ve slovenské Skalici benefičnímu golfu. Známé osobnosti herečka a bývalá velvyslankyně Magda Vášáryová, herci a moderátoři Milan Lasica a Marek Eben spolu s dalšími příznivci golfu a dobrých skutků si za krásného pozdně letního počasí nejen s chutí zahráli, ale hlavně pomohli regionům Břeclavska a Hodonínska získat prostředky pro rozvojové projekty.

Japonské šance pro české podniky

V Česku už investovalo přibližně 240 japonských firem, z nichž zhruba stovku tvoří výrobní firmy. Díky těmto investicím našlo práci na 45 tisíc lidí.

Speciální nabídka pro členy OHK Hodonín

ČSAD Hodonín a.s. je dopravně - logistická společnost s dlouholetou tradicí v oblasti skladové a distribuční logistiky. Patří mezi přední poskytovatele logistických služeb v České republice.

Jazykové kurzy pro pracovníky obchodních oddělení

Chtěli byste si zlepšit svoji angličtinu, němčinu nebo ruštinu? Neváhejte a obraťte se na naši členskou firmu MK jazykové centrum, s.r.o., která má profesionální tým zkušených lektorů, na něž se můžete 100% spolehnout.

Nabízíme Vám "Pomocnou ruku"

Jste ve výpovědi z organizačních důvodů? Končí Vám smlouva na dobu určitou? Okresní hospodářská komora Hodonín Vám nabízí "Pomocnou ruku"

Prezident HK ČR jednal s ministrem pro místní rozvoj ČR

Petr Kužel, prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR) byl dnes přijat Františkem Luklem, ministrem pro místní rozvoj ČR. V rámci dalšího jednání se zástupcem vlády Jiřího Rusnoka byla prezidentem HK ČR interpretována témata týkající se podnikání v ČR.

Dotační program Jihomoravského kraje pro začínající podnikatele pro rok 2013

Cílem programu je rozvíjet podnikatelské prostředí na území nejvíce hospodářsky postižených regionů v Jihomoravském kraji, podpořit drobné podnikatele v regionu v počáteční fázi podnikání pomocí dotace, a tím zvýšit míru zaměstnanosti obyvatelstva v kraji

HK ČR prosazuje strop poplatků na OZE z roku 2012

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) oceňuje zpracování novely zákona o podporovaných zdrojích energie, která se alespoň částečně snaží eliminovat dopad dřívějšího neuváženého politického a částečně i úřednického rozhodnutí.

HK ČR: Občanská sdružení po 1. lednu 2014

Oddělení legislativy, informací a poradenství Hospodářské komory České republiky vypracovalo shrnující dokument, který se týká občanských sdružení a změn jejich postavení a organizace po 1. lednu 2014.

Podnikatelská mise na investiční fórum do Azerbájdžánu

Informujeme Vás o plánované podnikatelské misi na investiční fórum do Azerbájdžánu. Podnikatelská mise se uskuteční ve dnech 9. - 12. září 2013 v Baku.

Projekt Města Hodonína - "Pracujte na dálku"

Projekt, na jehož realizaci získalo Město Hodonín dotaci ve výši téměř 4,5 mil. Kč je nástroj, kterým chce pozitivně působit na nepříznivý vývoj na trhu práce. Je zaměřen na podporu zaměstnanosti cílových skupin zaváděním a šířením způsobu práce na dálku. Mezi těmito cílovými skupinami jsou například osoby pečující o osobu blízkou, o závislého člena rodiny, uchazeči/ky o zaměstnání, zaměstnavatelé, ženy vracející se po rodičovské dovolené nebo péči o závislého člena rodiny na trh práce.

Chybějící praxe se sehnat dá, již 2 500 osob si ji doplnilo. Zájem o tuto formu vzdělávání rapidně stoupá.

Praha, 10. 6. 2013 - Bez práce je v České republice aktuálně více než půl milionu lidí. I přes toto nepříznivé číslo mají zaměstnavatelé stále problémy s obsazováním volných pracovních pozic. Jedním z častých důvodů je přitom nedostatek praxe v oboru. S ním se při pohovorech potýkají nakonec i samotní uchazeči, kteří tak ztrácejí motivaci.

HK ČR nabízí pomoc podnikatelům zasaženým povodní

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) nabízí pomoc svým členům z řad podnikatelů, kteří byli postiženi povodní.

Zvyšování společenské hodnoty lesů

Chtěli byste zvýšit bezpečnost návštěvníků lesů? Nebo začít s rekonstrukcí stezek pro turisty? OHK Servisní, s.r.o. Vám nabízí získat dotaci na zvyšování společenské hodnoty lesů.