Okresní hospodářská komora HODONÍN

Přinášíme Vám rozhovor s panem Jaroslavem Kůřilem

OHK Hodonín v rámci dobré spolupráce a vazeb na své členy realizujeme rozhovory s předními zaměstnanci členských firem. První vyzpovídanou osobou je jednatel společnosti Brisk, Ing. Jaroslav Kůřil. Společnost Brisk je výrobní družstvo zabývající se výrobou kartonáže a obalů.

Zahraniční odborná stáž pro studenty v německém Weidenu

OHK Hodonín v roce 2013 úspěšně realizuje další z řady projektů v rámci odborných zahraničních stáží pro studenty středních odborných škol.

Členové Okresní hospodářské komory Hodonín si zvolili (staro)nové vedení

Ve čtvrtek 28. 11. 2013 proběhlo shromáždění delegátů (nejvyšší orgán) na němž bylo zvoleno nové vedené Okresní hospodářské komory Hodonín (OHK Hodonín). V jejím čele na další tři roky zůstane dosavadní předseda Ing. Luděk Šebesta. V orgánech komory se ale objevily některé nové tváře.

Poslední šance na získání dotace na strojní technologie!

Dnem 29. října 2013 Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo časově omezené II. prodloužení Výzvy III k předkládání projektů v programu podpory ROZVOJ. Příjem elektronických registračních žádostí bude zahájen 4. listopadu 2013. Plánovaná alokace pro tuto výzvu je 2,5 mld. Kč.

SVV 2013-2014

Agentura CzechTrade je realizátorem projektu SVV 2013-2014 zaměřeného na zvýšení marketingové připravenosti zejména malých a středních podniků na zahraničních trzích.

Design pro konkurenceschopnost

Interní projekt zahrnuje aktivity, zaměřené na posílení mezinárodní konkurenceschopnosti průmyslových podniků prostřednictvím efektivního využívání designu v inovačním procesu.

Pracovní právo v praxi

Okresní hospodářská komora Hodonín si Vás dovoluje pozvat na seminář v rámci projektu Inovácie a medzinárodný obchod (IMO) v SR a ČR Operační program Přeshraniční spolupráce SR - ČR

Příští týden HK ČR vypraví dvě podnikatelské mise –

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) v příštím týdnu uspořádá dvě doprovodné podnikatelské mise. Tentokrát čeští podnikatelé v čele s HK ČR doprovodí ministra vnitra Martina Pecinu do Turecka a ministra zahraničních věcí Jana Kohouta na Srí Lanku, do Indie a Bhútánu. Téměř 45 zástupců českého byznysu reprezentujících nejrůznějších odvětví od zbrojařství až po cestovní ruch tak bude mít opět jedinečnou možnost navázat cenné obchodní kontakty se svými tamními protějšky.

HK ČR spustila nový vyhledávací portál veřejných zakázek

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) ve spolupráci se společností Dasonele a.s. spustila nový projekt s názvem Najdi VZ - Vyhledávací portál veřejných zakázek

Zahraniční odborné stáže pro studenty v podzimní Florencii

OHK Hodonín v roce 2013 úspěšně realizuje další z řady projektů v rámci odborných zahraničních stáží pro studenty středních odborných škol.

Podnikatelé diskutovali s předsednou ČSSD o dalším směřování České republiky

Okresní hospodářská komora Hodonín uspořádala v pátek 4. 10. 2013 v Kyjově pro podnikatele i širokou veřejnost debatu s předsedou ČSSD a kandidátem na předsedu vlády v nadcházejících volbách Bohuslavem Sobotkou. Diskuze se také zúčastnil místopředseda Senátu Zdeněk Škromach a kandidáti ČSSD za okres Hodonín Ivan Ohlídal a Jiří Frolec.

Firma roku Jihomoravské kraje 2013 = Flajzar, s.r.o.

Na první příčce v kategorii Firma roku 2013 v Jihomoravském kraji se umístila společnost FLAJZAR, s.r.o., která je také dlouholetým členem Okresní hospodářské komory Hodonín. Gratulujeme!

Pozvánka na seminár "Trh práce - školy"

Trnavská regionálna komora si Vás dovoluje pozvat na seminář "Trh práce - školy". Seminář se uskuteční v rámci projektu Inovácie a medzinárodný obchod (IMO) v SR a ČR.

Využití brownfieldů pro rozvoj obcí

Přijměte pozvání na konferenci o připravovaných českých a slovenských finančních prostředcích pro programové období 2014 - 2020.

Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání

Jste žák nebo student? Chcete získat praxi v obru? Zapojte se do projektu s názvem "Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání", Registrační číslo: CZ.1.04/2.1.00/99.00001

Nový přístup Čechů k pracovnímu trhu: již 4 000 nezaměstnaných věří, že díky praxi získané na stáži se jim práce bude lépe hledat.

Zůstat doma a nechodit do práce je situace většinou velmi náročná – jak finančně, tak i psychicky. Nezaměstnaný člověk je svým způsobem společensky izolován, navíc mu kvůli odmítavým reakcím od potenciálních zaměstnavatelů rapidně klesá sebevědomí. S lepší variantou než vysedávat doma a čekat na zázrak přichází projekt Stáže ve firmách, který zajistil získání často žádané praxe již 4 000 lidem z celé republiky.

ARÉNA POLITIKŮ

Krajská hospodářská komora jižní Moravy ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno si Vás dovolují pozvat na akci s názvem "Aréna Politiků"

Workshop na téma "Flexibilní formy práce"

Rádi bychom vás pozvali na workshop určený pro zaměstnavatele, který pořádá Koordinační centrum práce na dálku v Hodoníně ve spolupráci s projektem Fit for Flexi. Worshop je zaměřen na podporu flexibilních forem práce, na práci na dálku a její výhody, online práci, cloudové nástroje v praxi a další zajímavá témata.

Nový projekt OHK Hodonín zaměřený na zahraniční odborné stáže pro studenty

OHK Hodonín v roce 2013 úspěšně realizuje další z řady projektů v rámci odborných zahraničních stáží pro studenty středních odborných škol. Projekt je realizován za finanční podpory Národní agentury pro evropské vzdělávací programy NAEP v rámci programu Leonardo da Vinci - skupina IVT

Podnikanie v SRN

Trnavská regionálna komora SOPK Vás pozýva na konzultačný deň v rámci projektu Inovácie a medzinárodný obchod (IMO) v SR a ČR