Okresní hospodářská komora HODONÍN

Známé osobnosti hrály golf a pomohly regionu aneb jak Marek Eben přijel, viděl a zvítězil

3. September 2013

Poslední prázdninová sobota patřila na hřišti Golf-resort ve slovenské Skalici benefičnímu golfu. Známé osobnosti herečka a bývalá velvyslankyně Magda Vášáryová, herci a moderátoři Milan Lasica a Marek Eben spolu s dalšími příznivci golfu a dobrých skutků si za krásného pozdně letního počasí nejen s chutí zahráli, ale hlavně pomohli regionům Břeclavska a Hodonínska získat prostředky pro rozvojové projekty.

Organizátoři nultého ročníku mohli být spokojeni nejen s účastí a s přístupem zúčastněných k podpoře této nové tradice získávání prostředků pro neziskový sektor. Účastníci podali obdivuhodné sportovní výkony, projevili mimořádnou vstřícnost a štědrost a vytvořili tak příjemnou a neformální atmosféru, že se nastavená laťka bude v dalších ročnících velmi těžko posouvat nahoru. "Byli jsme mile překvapeni, že i zcela nová sportovní akce zatím bez tradice dokáže oslovit milovníky tohoto sportu. Musíme však ze srdce poděkovat, že svým přístupem a štědrými dary na podporu rozvojových projektů v regionu, vytvořili první základ k tradiční benefiční akci. Věříme, že další ročníky budou alespoň stejně úspěšné," zhodnotila premiéru turnaje s názvem Míček pro dobrou věc zástupkyně jednoho z pořadatelů, ředitelka Jihomoravské komunitní nadace Zlata Maděřičová.

Účastníci z obou stran hranice vytvořili celkem 6 flightů, z nichž nejúspěšnější se po téměř pěti hodinách hry Texas Scramble ukázal flight vedený Markem Ebenem. Druhé místo vybojovali slovenští golfisté opět s hráči hvězdných jmen Magdou Vášáryovou a Milanem Lasicou. Třetí ohodnocený flight tvořili flight Šroubáren Kyjov. Na sportovní úroveň turnaje dohlížela jeho ředitelka, Magda Vášáryová, která si také na chvíli odskočila k začátečníkům, aby jim pomohla při osvojování základních pravidel v rámci školy golfu. "Hraji golf už od roku 1996 a přiznám se, že moc ráda," komentovala svůj zájem zápalit pro tento sport všechny kolem sebe, ředitelka turnaje. "Hlavně ale oceňuji, že se nás dnes tady sešlo tolik, je to tu moc příjemné a jsem nadšená, že se mezi golfisty nachází tolik lidí ochotných pomáhat." Moderátor Marek Eben poděkoval jménem svého flightu za pohár za první místo stejným způsobem a svůj krátký vstup uzavřel slovy: "Je důležité, že pomáháme."

První ročník turnaje hodnotili pořadatelé - Okresní hospodářská komora Hodonín, Nadace pro filantrópiu Bratislava i Jihomoravská komunitní nadace jako velmi úspěšný i z hlediska výše podpory ze strany účastníků - dárců. Výtěžek befenice, který je asi 60 000 Kč, bude použit na vyhlášení otevřené grantové výzvy obou nadací.

Účastníci turnaje kromě příjemně sportovně strávené soboty ochutnali regionální produkce nejvyšší kvality. Se svými výrobky se prezentoval např. Břeclavský pivovar, v rámci komentované degustace mohli návštěvníci ochutnat i vzorky celosvětově oceněných vín dodaných Českým svazem vinařů. Módní přehlídka prvorepublikové módy a koncert orchestru Melody gentleman z Lednice byly už jen pověstnou třešničkou a dokonalým závěrem společenské části turnaje.

Autor: Zlata Maděřičová, Jihomoravská komunitní nadace, zlata(at)jmkn.cz

Celé fotoalbum naleznete ZDE >>>