Okresní hospodářská komora HODONÍN

Zahraniční odborné stáže pro studenty v podzimní Florencii

10. October 2013

OHK Hodonín v roce 2013 úspěšně realizuje další z řady projektů v rámci odborných zahraničních stáží pro studenty středních odborných škol.

Název projektu: Odborná gastronomická praxe pro studenty v zemích EU
Číslo projektu: CZ/13/LLP-LdV/IVT/134115

Projekt je realizován za finanční podpory Národní agentury pro evpropské vzdělávací programy NAEP v rámci programu Leonardo da Vinci - skupina IVT.

Studenti Integrované střední školy Slavkov u Brna se o tomto víkendu (6. 10. 2013) vrátili z Florencie, kde absolvovali 4 týdny trvající odbornou stáž v místních hotelích. Této stáže se zúčastnilo 10 studentů, kteří získali možnost vyzkoušet si práci na pozici obsluhy, recepční, či v provozu kuchyně. Jedinečnou zkušeností pro studenty je nejen samotná spolupráce s místním personálem pod dohledem italských odborníků, ale také možnost vyzkoušet si práci v cizí zemi a v cizím jazyce.

O odborné stáže je mezi studenty velký zájem a proto ihned po příjezdu studentů ISŠ Slavkov vyrazila do Florencie skupina 10 studentů Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, kteří zde budou své dovednosti zdokonalovat až do 3. 11. 2013.

Zpracoval: Adam Portužák