Okresní hospodářská komora HODONÍN

Zahraniční odborná stáž pro studenty v německém Weidenu

2. December 2013

OHK Hodonín v roce 2013 úspěšně realizuje další z řady projektů v rámci odborných zahraničních stáží pro studenty středních odborných škol.

Název projektu: Odborná gastronomická praxe pro studenty v zemích EU
Číslo projektu: CZ/12/LLP-LdV/IVT/134090

Projekt je realizován za finanční podpory Národní agentury pro evpropské vzdělávací programy NAEP v rámci programu Leonardo da Vinci - skupina IVT.

Studenti Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec o tomto víkendu (30. 11. 2013) ukončí 4 týdny dlouhou odbornou stáž v německém Weidenu. Již poněkolikáté zde ve spolupráci s hotelem Admira získali možnost zdokonalit své odborné znalosti na pozicích obsluhy, recepční, či v provozu hotelu.
Mezi studenty jde o velmi populární a žádanou možnost, jak si vyzkoušet práci v cizím prostředí i jazyce v moderním hotelu a spolupracovat se zkušeným personálem.

hotel Admira v německém Weidenu

V rámci tohoto projektu jde o poslední uskutečněnou stáž, celkem do německého Weidenu, či italské Florencie, kde stáže probíhaly, vyjelo 24 studentů. Již nyní však probíhá realizace navazujícího projektu s názvem Odborná gastronomická praxe pro studenty v zemích EU (CZ/13/LLP-LdV/IVT/134115), který umožní získat odbornou praxi dalším 28 studentům.

Zpracoval: Adam Portužák