Okresní hospodářská komora HODONÍN

Tisková zpráva

20. November 2012

Studenti středních odborných škol z okresu Hodonín absolvovali měsíční odbornou praxi v zahraničí.

       

Prostřednictvím programu Leonardo da Vinci zrealizovala Okresní hospodářská komora Hodonín další z řady projektů určených pro studenty středních odborných škol z okresu Hodonín. V projektu s názvem „Učíme se a poznáváme gastronomii v Evropě“ a číslem CZ/11/LLP-LdV/IVT/134090 využilo možnosti odborných zahraničních praxí v období březen – listopad 2012 24 studentů z gastronomických škol. Partnery projektu byly – Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Bzenec a Střední odborná škola obchodu, služeb a provozu hotelů a střední odborné učiliště, spol. s.r.o. ve Strážnici.

V rámci měsíčních zahraničních praxí měli studenti možnost pracovat v italské Florencii v hotelu Villa la Vedetta a Golden Tulip Mirage, rakouském Hollabrunnu v Gasthaus Rammel a Feuersbrunnu v hotelu Mörwald a německém Weidenu v hotelu Admira.

Po dobu své zahraniční praxe měli studenti možnost seznámit se s novým prostředím, poznat nové postupy a metody, vyzkoušet si aktivní zapojení do pracovního procesu formou obsluhy, servírování, přípravy stolů i jídel, komunikací s hosty i personálem a v neposlední řadě komunikací v cizím jazyce a samostatností.

Získané znalosti ze zahraničí mohou využít v rámci svého dalšího vzdělávání a také pro budoucí zaměstnání, kdy díky této absolvované praxi mají oproti studentům, kteří nezkusili pracovat v cizině, velkou výhodu.

Zpracovala:

16.11.2012

Ing. Zuzana Sýkorová