Okresní hospodářská komora HODONÍN

Skvělý úspěch naší členské firmy AROJA, s.r.o.

13. April 2015

Členská firma AROJA, s.r.o. získala hlavní cenu na veletrhu Grand PRIX - For Industry 2014 za 3D tiskárnu VISION. OHK Hodonín k ocenění blahopřejeme a přejem mnoho dalších úspěchů.

Tiskárna VISIONS3DPRINTER získala prestižní ocenění GRAND PRIX za nejlepší exponát vystavený na veletrhu FOR INDUSTRY 2014. 

Tato tiskárna je, nejenom díky svému jednoduchému ovládání , ale především i díky ceně určena jak pro domácnosti, kutily a modeláře, tak i pro školy. Jedná se tedy o menší, všestrannou tiskárnu, s tiskovou plochou 150mm x 150 mm x 150 mm, která nalezne praktické využití v řadě oborů. 

Příběh 3D tiskárny od myšlenky po sériovou výrobu:

1. Nápad
Nová verze 3d tiskárny, splňující požadavky na bezpečnost a jednoduchou obsluhu jsme začali realizovat od června 2013.

2. Vývoj a konstrukce
Tiskárnu jsme navrhli zcela nově na základě zkušeností s technologií FDM a dalším postupem vývoje jsme tiskárnu doplnili dotykovým displayem a vstupem SD karty. Nutné bylo i vyvinout nový software pro funkci těchto nových technologíí. V oblasti desingu jsme upravili vzhled otevírání a prosvícení celé tiskárny.

3. Prototyp tiskárny
Pro odzkoušení nové konstrukce jsme vyrobili první malou sérii tiskárny VISIONS a provedli jsme na ní testy stability a bezpečnosti.

4. Sériová výroba
V červnu 2014 jsme zahájili sérivou výrobu na výrobní lince a výroba pokračuje dosud ve společnosti AROJA. 

5. Uvedení výrobku na trh - Spokojený zákazník
V říjnu 2014 jsme 3d tiskárnu VISIONS uvedli na trh prostřednictvím on-line shopů a distribotorů po celém světě. Za tuto tiskárnu jsme obdrželi hlavní cenu výrobek roku 2014 na veletrhu GRANPRIX veletrh FORIDUSTRY 2014. 

Více informací o úspěchu naleznete na internetových odkazech:

www.aroja.cz, www.3dfactories.cz