Okresní hospodářská komora HODONÍN

Podzimní veletrhy zamířily do jihomoravských měst

23. October 2017

Okresní hospodářská komora Hodonín v měsíci říjnu uspořádala 2 veletrhy pracovních příležitostí. První veletrh se uskutečnil 4. 10. 2017 v Kyjově a druhý v prostorách Panského dvora ve Veselí nad Moravou ve středu 18. 10. 2017

Volná pracovní místa, brigády nebo volba vhodné stáže ve firmě, s takovou nabídkou se rozjely podzimní veletrhy na Kyjovsku a Veselsku. Veletrh pracovních příležitostí uspořádala Okresní hospodářská komora Hodonín začátkem října v Kyjově. Zopakovala jeho program, okořeněný nabídkou dvou desítek firem a institucí, o čtrnáct dnů později také ve Veselí nad Moravou. Kde najít vhodné uplatnění po škole každoročně na Moravě totiž řeší stovky mladých lidí a nejenom oni. Podívat se přišla v hojném počtu i veřejnost.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo přesvědčit firmy, školy i obyvatele našeho regionu o důležitosti těchto akcí. Výsledek nám ukázal, že jde o velmi účinnou formu, jak se mohou setkat firmy, nabízející pracovní místa, s těmi, co novou práci hledají,“ uvedl Michal Švagerka, ředitel Okresní hospodářské komory Hodonín po zkušenosti z letošních veletrhů.

Obě akce, které komora uspořádala, doplnily přednášky Policie ČR, Centra vzdělávání všem nebo insolvenční správkyně, která předala zkušenosti v tématu, jak hospodařit s penězi a nepřijít o ně. Akce navíc mají svůj významný přesah. Finanční prostředky, které účastnické firmy zaplatily, se vrací zpět do školství. Budou za ně nakoupeny technické pomůcky a výukové stavebnice. Plně z nich byla uhrazena také doprava všech studentů zúčastněných škol z regionu na oba veletrhy.

Další možnosti, kde se dovědět více o studijních či pracovních příležitostech přináší veletrhy v Brně. V termínu 31. října až 3. listopadu budou pavilony G1 a G2 Brněnského výstaviště patřit Evropskému veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Veletrh středních škol se uskuteční 24. až 25. listopadu opět v prostorách Brněnského výstaviště v pavilonu G1.

Fotografie z veletrhu pracovních příležitostí - Veselí nad Moravou naleznete ZDE >>>