Okresní hospodářská komora HODONÍN

Nový projekt OHK Hodonín zaměřený na zahraniční odborné stáže pro studenty

12. September 2013

OHK Hodonín v roce 2013 úspěšně realizuje další z řady projektů v rámci odborných zahraničních stáží pro studenty středních odborných škol. Projekt je realizován za finanční podpory Národní agentury pro evropské vzdělávací programy NAEP v rámci programu Leonardo da Vinci - skupina IVT

Název projektu: Odborná gastronomická praxe pro studenty v zemích EU
Číslo projektu: CZ/12/LLP-LdV/IVT/134090

Prostřednictvím projektu získají studenti parnetrských vysílajících škol - Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec a Integrované střední školy, Slavkov u Brna nové odborné znalosti, zkušenosti a praktické dovednosti v oboru gastronomie, hotelnictví a cestovních ruch. Aktuálně (1. 9. - 28. 9. 2013) probíhá 2. odborná stáž v německém Weidenu v hotelu Admira, které se účastní 4 studenti a studentky.


hotel Admira v německém Weidenu

Připravujeme také 3. odbornou stáž v tomto hotelu, která se uskuteční v listopadu tohoto roku a naváže tak na již realizované studijní pobyty v italské Florencii a již zmíněném Weidenu. Celkem se odborných stáží zúčastní celkem 24. studentů středních odborných škol. Odborné stáže získávají mezi studenty stále více na oblibě. Cílem OHK Hodonín je podporovat zájem studentů o odborné stáže v zahraničí, pomáhat se získáváním nových odborných poznatků a zlepšit tak jejich postavení na budoucím trhu práce.

Fotografie ze stáže naleznete ZDE >>>

Zpracoval: Adam Portužák