Okresní hospodářská komora HODONÍN

Nedoplatek na daních lze vyřešit půjčkou s nulovým úrokem

27. February 2017

Termín pro zaplacení daně z příjmů se nezadržitelně blíží a někteří podnikatelé řeší, kde na to vezmou peníze. Nemají-li žádnou finanční rezervu, mohou využít půjčku s nulovým úrokem. Další alternativou může být i úvěr z kreditky. Pokud dodržíte podmínky finančních institucí, půjčíte si peníze zdarma, nebo jen za tzv. pár korun.

Do podání přiznání k dani z příjmů za rok 2016 a zaplacení případné vypočtené částky zbývá jen pět týdnů. Pokud se vás tato povinnost týká, je nejvyšší čas spočítat, jak na tom jste. Vyjde-li vám nulová daň či vám dokonce bude finanční úřad nějaké peníze vracet, máte vyhráno.

Ovšem v případě nedoplatku je třeba sáhnout do úspor a potřebnou částku na účet příslušného finančního úřadu včas poslat. Někteří podnikatelé se však mohou ocitnout před problémem, kde požadované tisíce či dokonce desetitisíce vzít, zvlášť když si žádné peníze na daňový nedoplatek v průběhu roku nedávali stranou. Řešením tak může být půjčka.

Půjčit si můžete od příbuzných či známých, ale i v bance či jiné finanční instituci. Musíte však počítat s úrokem, který půjčku prodraží, a to i v případě, že budete spolehlivým dlužníkem a své závazky budete hradit včas - mnohé banky totiž takové klienty odměňují například odpouštěním několika splátek či úroků.

Zbytek článku naleznete ZDE>>>

Zdroj: Novinky.cz