Okresní hospodářská komora HODONÍN

Město Kyjov aktivně snižuje nezaměstnanost - spoluprací s hospodářskou komorou

23. November 2015

Bezmála sedm procent. Takový je současný podíl nezaměstnaných na Kyjovsku. Přestože lidí bez práce dlouhodobě ubývá, vedení Kyjova chce proces snižování nezaměstnanosti urychlit. Starosta města František Lukl proto se zástupci Okresní hospodářské komory v Hodoníně podepíše smlouvu o vzájemné spolupráci veřejného a podnikatelského sektoru.

Na základě ní bude Okresní hospodářská komora Hodonín pořádat vzdělávací semináře a poskytovat informační a poradenský servis začínajícím podnikatelům, například při možnostech čerpání evropských dotací či v často složitých legislativních otázkách: „Významnou součástí bude taky podpora technického a učňovského školství. Vzdělávací aktivity budou zaměřeny především na podporu malého a středního podnikání ve městě Kyjově,“ upřesňuje starosta František Lukl.

Město v srdci Slovácka pravidelně pořádá setkání s významnými zaměstnavateli regionu. I na základě jejich podnětů prohlubuje spolupráci s okresní hospodářskou komorou. Po komunálních volbách v roce 2014 navíc městští radní nově zřídili Komisi pro podporu podnikání a zaměstnanosti, která se uvedenými problémy taky zabývá.

Fotografie z podpisu dohody mezi OHK Hodonín a městem Kyjov naleznete ZDE >>>