Okresní hospodářská komora HODONÍN

Hospodářská komora ČR bude testovat zařízení pro EET

19. July 2016

Hospodářská komora ČR začne shromažďovat a sdílet znalosti o přípravě elektronizace tržeb. V rámci své iniciativy EET ANO, ale... spustila pro podnikatele i samotné výrobce a dovozce pokladních systémů pro EET nový informační web.

„Nový web podnikatelům mimo jiné umožní získat praktické informace, který systém vybrat. Budou tak mít jistotu, že systém je skutečně připravený vést tržby elektronicky. Nabídneme také pomoc lokálních administrátorů, na které se mohou prostřednictvím portálu podnikatelé obracet s instalací certifikátů, které lze považovat za skrytou časovanou bombu EET," podotkl prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.

Tato služba je reakcí na obavy podnikatelů, kteří jsou z příprav EET zmateni. Jak vyplývá z interních anket a průzkumů HK ČR podnikatelé mají obavy mimo jiné jak z možné složitosti informačních systémů nebo nákladů na upgrade jejich dosavadního vybavení, tak z nákupu nového software.

„Podnikatelé většinou neví, které zařízení si pro EET pořídit. Nikde není k dispozici oficiální přehled údajů o technické vhodnosti jednotlivých přístrojů. Generování certifikátu a jeho instalace do onoho zařízení je též velká neznámá, přičemž zodpovědnost je plně na podnikateli," doplňuje Dlouhý.

                                                                        Celý článek naleznete zde >>>