Okresní hospodářská komora HODONÍN

Firmy musí investovat do vzdělání

6. February 2017

Nová studie nadnárodní společnosti Accenture Strategy, která byla zveřejněna u příležitosti Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, upozorňuje, že v rychle se měnícím digitálním prostředí bude úspěšnost firem do značné míry záviset na lidském potenciálu. Jejich ředitelé musí zabezpečit investice do vzdělávání zaměstnanců, zvýšení jejich adaptability a rozvinutí schopností a dovedností.

Rozvoj lidských dovedností, jako je schopnost vést, kritické myšlení, kreativní dovednosti, ale také emocionální inteligence, výrazně sníží počet zaměstnanců, kteří přijdou o zaměstnání v důsledku automatizace.

„Dovednosti vyžadující lidský faktor, od schopnosti vedení až po kreativitu, svou důležitost paradoxně neztratí. Nejlépe na tom budou ty společnosti, kterým se podaří dosáhnout správné rovnováhy a využijí nejlepší technologie k tomu, aby svým zaměstnancům pomohly, nikoli aby se jich zbavily,“ vysvětluje Ellyn Shooková, globální ředitelka pro lidské zdroje ve společnosti Accenture.

Až 87 procent pracujících očekává, že část jejich práce bude v příštích pěti letech automatizována, přičemž z generace Y (lidí narozených v letech 1986 až 1995) se tak vyjádřilo 93 procent respondentů. Z nich opět drtivá většina (80 procent) věří, že jim automatizace nabídne více příležitostí než problémů.

Celý článek naleznete ZDE>>>

Zdroj: Novinky.cz