Okresní hospodářská komora HODONÍN

Co je ten email marketing?

1. March 2013

Přibližně před rokem a půl se u nás začalo výrazně zvedat povědomí o email marketingu… což byl pojem, který u nás do té doby znalo jen několik zasvěcených podnikatelů a marketérů.

Co si pod tím vlastně představit? Co email marketing je a co není? Většina e-shopů, firem a podnikatelů bohužel stále vnímá email marketing jako způsob, jak své klienty zahrnout virtuálními letáky se akčníim nabídkami.

Možná taky znáte ten pohled na přecpanou poštovní schránku, ze které visí tiskoviny o tloušťce silnější knihy. Samé letáky a propagační hlouposti. Podobně dnes vypadá emailová schránka většiny z nás… chodí nám otravná reklamní sdělení ze všech stran… od firem, které si hrají na email marketing, ale vůbec nepochopily jeho principy.

V kontrastu s tím, jeden z průkopníků email marketingu u nás, známý podnikatel David Kirš, ve svém kurzu EmailAcademy prosazuje zajímavé heslo: “Nejdřív pomáhej, potom prodávej.” Principiálně jde o to, že firma svým kontaktům poskytuje hodnotná sdělení, nové poznatky z oboru a zkrátka předává takové informace, které pro klienty mají určitou přidanou hodnotu.

Tím budují vztah, důvěru a tzv. “status experta” v očích svých klientů. S takovým přístupem jsou zákazníci mnohem připravenější a lačnější od nich nakoupovat A je to logické. Neznámou holku si také nevezmete hned na prvním rande. Musíte se trochu otrkat, než si řeknete své ano. Prodej funguje na velmi podobných principech.

E-mail marketing ve zkratce:

  • nejdříve potřebujete upoutat na stránkách zajímavým obsahem, které návštěvníky motivuje k tomu, aby na sebe zanechali kontaktní e-mail, na který chtějí dostávat novinky a další informace
  • tento kontakt zpracuje speciální software pro email marketing a zařadí jej do databáze kontaktů, kde se s ním dá dále pracovat
    firma nebo podnikatel generuje pro klienta zajímavý obsah, který mu občas zašle e-mailem (např. článek, novou studii, instruktážní video...cokoliv hodnotného)
  • Tento proces lze díky technologiím dokonce i chytře zautomatizovat
  • tím se mezi obchodníkem a klientem buduje jakési pouto a když pak obchodník má něco užitečného  k prodeji, klient je k tomu mnohem více otevřený (viz heslo: "Nejdřív pomáhej, potom prodávej)

Výsledkem správného email marketingu je, že si firma buduje loajální zákazníky, kteří se těší na další zprávu (email) a rádi pak nakupují. To je oproti klasickým emailovým letákům začínajícím “akční nabídka” velký posun vpřed. Nejedná se totiž o žádnou maličkost. Například firma Jena nábytek a.s. si během jediného roku rozšířila svou databázi z 380 na 16 000 kontaktů… díky použití chytrého email marketingu.

Asi největší expert na email marketing u nás je již zmiňovaný David Kirš, který tyto principy učí již ve třetím ročníku svého oblíbeného kurzu Email Academy Premium, který startuje již za pár dní a je dokonce částečně zdarma.