Okresní hospodářská komora HODONÍN

Aroja Xorfex představí novinky na mezinárodní výstavě v Amsterdamu

7. March 2018

The bigest print show in Amsterdam je cílem obchodní společnosti Aroja Xorfex. Po loňském úspěchu, který česká firma ze Strážnice na Hodonínsku zaznamenala na mezinárodním veletrhu Inprint v Mnichově, očekává zájem médií i nových obchodních partnerů v oblasti kreativního průmyslu. Představí se v rámci mezinárodní výstavy věnované designu PURE DIGITAL SHOW a největšího veletrhu stavebnictví Building Holland.

Významná světová přehlídka se zaměřením na stavebnictví, architekturu a design přinese mimo jiné právě inspiraci a inovace v oblastech digitálních technologií. Nejnovější trendy v reklamní komunikaci a využití tisku návštěvníci mohou obdivovat ve dnech 17.- 19. dubna 2018. Aroja Xorfex v Holandsku představí projekty ve dvou zásadních oblastech – rotačním a plošném tisku s možností personifikace. 

Od farmacie, přes průmysl až po design
Možností, kde využít inkjet technologii z dílny české společnosti, v jejímž čele stojí úspěšný manažer Jan Škopík společně s vývojářem Tomášem Wolfem, je celá řada. Od realizace potisku skla a výplní, plastových nádob, přes designové obaly až po obvodové panely, velkoplošné obklady a extrémně rozměrné interiérové plošné kreativní panely různých tvarů a materiálů. Společným jmenovatelem všech produktů je inkjet technologie. 

„Řešíme například realizaci vysokorychlostního potisku tužek, zaměřujeme se také na design a potisk skleněných panelů, velkoformátových dlaždic s motivem skládaných do mozaiky. Máme úspěšně otestovány inkousty low migration, které se dají použít pro tisk obalových materiálů na potraviny a otvírají se nám velmi významně dveře do oblasti farmaceutického průmyslu. Potisk obalů léčiv je jen malou ochutnávkou toho, co naše technologie dokáží,“ poodhalil stávající projekty české firmy jeden z jejích zakladatelů manažer Jan Škopík. Specifickou poptávku přitom firma zaznamenala v oblasti velkých rotačních předmětů jako jsou „KEG“ sudy a další typy velkorozměrových průmyslových nádob.

Veletrh PURE DIGITAL SHOW 2018 v Amsterdamu přinese obchodním partnerů i něco navíc. Aroja Xorfex intenzivně pracuje na vývoji speciálních 3D technologií dosahujících velmi vysokých přejezdových a tiskových rychlostí. V oblasti high-technologií je vždy o krok napřed. V rámci východní Evropy je společnost výhradním dodavatelem služeb pro firmu Konica Minolta Czech Republic.