Okresní hospodářská komora HODONÍN

6. regionální konferenci cestovního ruchu Hodonínska

5. February 2018

Turistická asociace Slovácko (TAS) vás srdečně zve na 6. regionální konferenci cestovního ruchu Hodonínska. Téma konference: Produkty cestovního ruchu aneb „Jak prodávat Slovácko“

Turistická asociace Slovácko (TAS) vás srdečně zve na 6. regionální konferenci cestovního ruchu Hodonínska

Místo konání: 
Vinné sklepy Skalák, Skalka 85, Ježov Salonek s vyhlídkovou terasou na oblast Chřibů – první podlaží objektu (Ježov – směr obec Skalka) 
www.sklepskalak.cz

Termín konání: 
úterý 20. února 2018 od 9 hodin

Téma konference: 
Produkty cestovního ruchu aneb „Jak prodávat Slovácko“

ÚČAST NA KONFERENCI JE ZDARMA

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ NALEZNETE ZDE >>

https://goo.gl/forms/GjmLw3kwQahmzFWr2

Registraci doporučujeme provést co nejdříve. Vzhledem k omezené kapacitě prostor si pořadatel vyhrazuje právo potvrdit zájemcům účast nejpozději týden před konáním konference! Účastníci si mohou vzít vlastní propagační materiály, bude společné místo pro jejich vystavení.

PROGRAM KONFERENCE:

8.30
Prezence, společná regionální snídaně s ochutnávkou čajů Sonnentor

9.00 
Zahájení konference – tradice konferencí, spolupráce podnikatelů a sdružení CR Josef Smetana, předseda spolku TAS Michal Švagerka, ředitel OHK Hodonín

9.15 
Turistická asociace Slovácko – představení nového destinačního managementu Zdeněk Šmýd, koordinátor cestovního ruchu TAS

9.25 
Místní akční skupina a cestovní ruch Anna Čarková, předsedkyně spolku Kyjovské Slovácko v pohybu

9.35 
Podpora cestovního ruchu ze strany Jihomoravského kraje Ivana Lukášková, vedoucí oddělení cest. ruchu odboru regionálního rozvoje JmK

9.50 
Produktové karty a jejich zapojení do konkrétních balíčků Miroslav Klusák, produkt manažer ČCCR - CzechTourism Praha

10.15 
Odliš se nebo zemři (Co využít při nalezení unikátní nabídky) Pavel Pichler, školitel a zakladatel Travelbakers a Travelevolution

10.40 – 11.00 
Přestávka na kávu a čaj

11.00 
Mobilní geolokační hry GEOFUN propojují atraktivity a služby cestovního ruchu Vít Pechanec, jednatel a projektový manažer GEOFUN

11.20 
Jak přivést více zákazníků do našeho regionu Tomáš Jindříšek, ředitel agentury Dark Side

11.50 
Jak prodat nejlepší péči o zákazníka Monika Vlková, projektová manažerka a specialistka na cestovní ruch

12.15 
Voda vhodná k vínu Michaela Jarošová, manažerka Minerálních vod Korunní 12.30 Diskuse k dopolednímu bloku

12.45 – 13.45 
Oběd – kulinářské umění týmu kuchařů vinného sklepa Skalák

Odpolední blok - příklady dobré praxe turistické destinace Slovácko

13.45 
Jak se nám daří nejen ve vinicích Štěpán Maňák, vinař, majitel Vinařství Štěpán Maňák Žádovice

14.00 
Dovolená s pohybem Stanislav Mikula, majitel cestovní kanceláře DONAMO

14.20 
Rozvoj a modernizace Zoologické zahrady Hodonín Martin Krug, ředitel ZOO Hodonín

14.40 
Objevte náš svět bylin a koření Zdeněk Chocholáček, vedoucí turistického cíle Bylinkový ráj Sonnentor

15.00 – 16.00 
Neformální výměna zkušeností a kontaktů, diskuse k odpolednímu bloku

Tato konference je uspořádána ve spolupráci se Společenstvem podnikatelů v cestovním ruchu okresu Hodonín a Okresní hospodářskou komorou Hodonín.

Na setkání se těší

Josef SMETANA, předseda spolku TAS

Michal ŠVAGERKA, ředitel Okresní hospodářské komory Hodonín 

Případné dotazy na e-mailovou adresu: zdenek.smyd@slovacko.cz nebo tel. +420 775 004 523

Co nám o sobě napsali někteří naši přednášející

Miroslav Klusák, produkt manažer - kulturní turismus, CzechTourism Praha V agentuře CzechTourism působím dva a půl roku na pozici produkt manažer pro kulturní turismus. Mým úkolem je vybírat vhodný obsah a projekty pro národní kampaně doma i v zahraničí. Pro tyto potřeby vytváříme tak zvané produktové karty, které slouží jak ke komunikaci a koordinaci uvnitř agentury, tak ke koordinaci navenek. Během konference bych rád představil i pilotní verze produktových karet a diskutoval možnosti zapojení konkrétních balíčků do těchto karet.

Pavel Pichler, zakladatel Trabelbakers a Travelevolution Školitel a zakladatel Travelbakers a Travelevolution, realizátor food festivalů a cestovatelských workshopů a seminářů. Pomáháme „péct“ cestovní ruch v ČR. Spolupodílíme se na rozvoji cestovního ruchu, investujeme svůj čas a know how do vhodných projektů a nápadů. Hledáme stejné pekaře a společně tvoříme cestovní ruch. Celkem 7 principů odlišení se v cestovním ruchu a nalezení své unikátní nabídky dle knihy Jacka Trouta - Odliš se nebo zemři.

Vít Pechanec, jednatel a projektový manažer GEOFUN Narodil se v roce 1977 a po jednoletém studiu na Holdingford High School v USA studoval Vysokou školu ekonomickou, kde získal titul Bc. a absolvoval státní zkoušky z oboru cestovní ruch. Od roku 1997 provozuje Pension Fontána ve Svitavách. V minulosti aktivně působil v profesních organizacích. Spolu s vydavatelstvím COT media řídí a spoluvlastní společnost World Media Partners, která je nejvýznamnějším dodavatelem turistických portálů v oblasti příjezdového a domácího cestovního ruchu ČR. Ta dlouhodobě spolupracuje s agenturou CzechTourism - Českou centrálou cestovního ruchu. Externě přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze a Mendelově univerzitě v Brně na téma informační a komunikační technologie a gamifikace v cestovním ruchu, což jsou oblasti, v nichž se profesně profiluje. Poslední 4 roky se zabývá rozvojem projektu mobilní geolokační aplikace GEOFUN, která má globální ambice.

Tomáš Jindříšek, ředitel agentury Dark Side Ředitel přední digitální a komunikační agentury. Mimo jiné pracuje pro Staropramen (připravuje také projekt pivo.cz), Milku a ČSOB (projekt ČSOB pomáhá regionům) a dělá projekty s Pavlem Maurerem. Digitální doba a obsahová spolupráce. Mít pasivní komunikaci na internetu a základní nabídku dnes nestačí, je nutné vytvořit obsahové nabídky, být aktivní na online mapách a sociálních médiích. Dnes k tématu - Jak se propojit s více subjekty a přitáhnout více lidí do regionu.

Monika Vlková, specialistka na cestovní ruch Dříve řídila hotel Paříž, cateringovou firmu, nyní vede spolek na obnovu Václavského náměstí Sdružení Nového Města pražského. Dnes - Jak "prodat" nejlepší péči o zákazníka, základní nabídka nestačí, je třeba nadchnout.

Stanislav Mikula, majitel CK DONAMO Od roku 1990 provozuji cestovní kancelář zaměřenou na aktivní a zdravou dovolenou. Už předtím jsem organizoval sokolské zájezdy a tábory, celý život sokol a turista. Mám snahu přivést do slováckého regionu cestovatele a turisty, kteří sem nemíří jen za historií, vínem a folklórem.

Martin Krug, ředitel Zoologické zahrady Hodonín Ve svém oboru se pohybuji od mých14 let, kdy jsem jako učeň pražské zoo nastoupil na dráhu zoologického řemesla. Později jsem absolvoval 24 let praxe v bratislavské zoo od pozice chovatele až po pozici zoologického náměstka. V roce 2012 na základě konkurzu nastoupil jako ředitel hodonínské zoo. Vystudoval jsem odbor environmentální ekologie na Univerzitě Konstantina Filozofa v Nitře a dále pak odbor ekologie populací na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Současně působím i v Asociaci zoologických zahrad České a Slovenské republiky. Je mi 47 let.