Okresní hospodářská komora HODONÍN

Skvělý úspěch naší členské firmy AROJA, s.r.o.

Členská firmy AROJA, s.r.o. získala hlavní cenu na veletrhu Grand PRIX - For Industry 2014 za 3D tiskárnu VISION. OHK Hodonín k ocenění blahopřejeme a přejem mnoho dalších úspěchů.

Tiskárna VISIONS3DPRINTER získala prestižní ocenění GRAND PRIX za nejlepší exponát vystavený na veletrhu FOR INDUSTRY 2014. 

Tato tiskárna je, nejenom díky svému jednoduchému ovládání , ale především i díky ceně určena jak pro domácnosti, kutily a modeláře, tak i pro školy. Jedná se tedy o menší, všestrannou tiskárnu, s tiskovou plochou 150mm x 150 mm x 150 mm, která nalezne praktické využití v řadě oborů. 

Příběh 3D tiskárny od myšlenky po sériovou výrobu:

1. Nápad
Nová verze 3d tiskárny, splňující požadavky na bezpečnost a jednoduchou obsluhu jsme začali realizovat od června 2013.

2. Vývoj a konstrukce 
Tiskárnu jsme navrhli zcela nově na základě zkušeností s technologií FDM a dalším postupem vývoje jsme tiskárnu doplnili dotykovým displayem a vstupem SD karty. Nutné bylo i vyvinout nový software pro funkci těchto nových technologíí. V oblasti desingu jsme upravili vzhled otevírání a prosvícení celé tiskárny.

3. Prototyp tiskárny 
Pro odzkoušení nové konstrukce jsme vyrobili první malou sérii tiskárny VISIONS a provedli jsme na ní testy stability a bezpečnosti.

4. Sériová výroba 
V červnu 2014 jsme zahájili sérivou výrobu na výrobní lince a výroba pokračuje dosud ve společnosti AROJA. 

5. Uvedení výrobku na trh - Spokojený zákazník 
V říjnu 2014 jsme 3d tiskárnu VISIONS uvedli na trh prostřednictvím on-line shopů a distribotorů po celém světě. Za tuto tiskárnu jsme obdrželi hlavní cenu výrobek roku 2014 na veletrhu GRANPRIX veletrh FORIDUSTRY 2014. 

Více informací o úspěchu naleznete na internetových odkazech:

www.aroja.cz, www.3dfactories.cz

Podnikatel Šebesta získal Vavřín hospodářské komory

Hodonín - Kyjovský podnikatel a předseda Okresní hospodářské komory Hodonín Luděk Šebesta se stal držitelem Řádu zlatého Vavřínu. Ten uděluje Hospodářská komora České republiky osobnostem, které prokazatelně dosáhly mimořádných kvalit v konkrétním oboru.

Kromě Šebesty získali letos zlatý Vavřín také režisér a scénárista Matej Mináč, ředitelka divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová nebo herec Ondřej Vetchý.

"Každá doba má své osobnosti, které vytvářejí duchovní i materiální bohatství naší země, a je dobré, že stále existují lidé, které můžeme mít za vzor," řekl k udílení Vavřínu prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Luděk Šebesta získal Řád zlatého Vavřínu za originální výrobu čističek odpadních vod spojených s automyčkou. "Je to příklad českého podnikatelského důmyslu a odvahy pustit se do technologicky náročného projektu s výrazným ekologickým efektem. Jeho firma vyrábí komplexní systém zahrnující automyčku, čistírnu odpadních vod a další navazující služby. Jde o příklad zeleného projektu," píše se na webových stránkách Řádu Vavřínu.

zdroj: www.hodoninsky.denik.cz

Vinařství Dufek veze ze Slovenska čtyři zlaté

Prešov - Moravská i česká vína sklízejí úspěchy i za hranicemi. Z mezinárodní soutěže Muvina 2013, která se koná v Prešově, si vinaři celkově odvezli třiapadesát medailí. Vinařství Dufek ze Svatobořic - Mistřína získalo hned čtyři zlaté.

"Atmosféra soutěže Muvina v Prešově byla jako vždy velmi přátelská. Naše vína jsou obecně u našich sousedů oblíbená zejména díky své vysoké kvalitě a charakteru blízkému slovenským vínům," komentoval hlavní sommeliér Národního vinařského centra Marek Babisz, který byl letos členem jedné z komisí. Další zlaté medaile si odvezli vinaři například z Dubňan, Skalky, Čejkovic, Strážnice nebo Žeravic.

Moravští a čeští vinaři letos do soutěže přihlásili dvě stě pět vín. Dva vzorky získali titul Champion, třiapadesát vzorků získalo medaile a sedmdesát diplom. Účast vinařů z České republiky organizačně zajistilo Národní vinařské centrum a finančně podpořil Vinařský fond. Soutěž Muvina se řadí mezi světově prestižní soutěže vín.

Gratulujeme panu Dufkovi k získání ocenění.

Zdroj: www.hodoninskydenik.cz

Více informací o vinařství Dufek naleznete ZDE >>>