Okresní hospodářská komora HODONÍN

Podnikatel Šebesta získal Vavřín hospodářské komory

Hodonín - Kyjovský podnikatel a předseda Okresní hospodářské komory Hodonín Luděk Šebesta se stal držitelem Řádu zlatého Vavřínu. Ten uděluje Hospodářská komora České republiky osobnostem, které prokazatelně dosáhly mimořádných kvalit v konkrétním oboru.

Kromě Šebesty získali letos zlatý Vavřín také režisér a scénárista Matej Mináč, ředitelka divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová nebo herec Ondřej Vetchý.

"Každá doba má své osobnosti, které vytvářejí duchovní i materiální bohatství naší země, a je dobré, že stále existují lidé, které můžeme mít za vzor," řekl k udílení Vavřínu prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Luděk Šebesta získal Řád zlatého Vavřínu za originální výrobu čističek odpadních vod spojených s automyčkou. "Je to příklad českého podnikatelského důmyslu a odvahy pustit se do technologicky náročného projektu s výrazným ekologickým efektem. Jeho firma vyrábí komplexní systém zahrnující automyčku, čistírnu odpadních vod a další navazující služby. Jde o příklad zeleného projektu," píše se na webových stránkách Řádu Vavřínu.

zdroj: www.hodoninsky.denik.cz

Vinařství Dufek veze ze Slovenska čtyři zlaté

Prešov - Moravská i česká vína sklízejí úspěchy i za hranicemi. Z mezinárodní soutěže Muvina 2013, která se koná v Prešově, si vinaři celkově odvezli třiapadesát medailí. Vinařství Dufek ze Svatobořic - Mistřína získalo hned čtyři zlaté.

"Atmosféra soutěže Muvina v Prešově byla jako vždy velmi přátelská. Naše vína jsou obecně u našich sousedů oblíbená zejména díky své vysoké kvalitě a charakteru blízkému slovenským vínům," komentoval hlavní sommeliér Národního vinařského centra Marek Babisz, který byl letos členem jedné z komisí. Další zlaté medaile si odvezli vinaři například z Dubňan, Skalky, Čejkovic, Strážnice nebo Žeravic.

Moravští a čeští vinaři letos do soutěže přihlásili dvě stě pět vín. Dva vzorky získali titul Champion, třiapadesát vzorků získalo medaile a sedmdesát diplom. Účast vinařů z České republiky organizačně zajistilo Národní vinařské centrum a finančně podpořil Vinařský fond. Soutěž Muvina se řadí mezi světově prestižní soutěže vín.

Gratulujeme panu Dufkovi k získání ocenění.

Zdroj: www.hodoninskydenik.cz

Více informací o vinařství Dufek naleznete ZDE >>>